Koszyk

Masz pytania? tel. +48 22 642 14 14

Darmowa dostawa dla zamówień od 149 zł!

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń +48 22 642 14 14

Social media

PIELĘGNACJA WŁOSÓW ZIMĄ CZ.1 – CZEGO WŁOSY NIE LUBIĄ

Zima to szczególnie trudny czas, nie tylko dla cery, ale również dla włosów. Dlatego odpowiednia pielęgnacja włosów zimą jest niezwykle ważna. Mróz, opady śniegu i deszczu, silny wiatr i ogrzewanie w pomieszczeniach zdecydowanie nie wpływają korzystnie na fryzurę. Sprawdź czego unikać, aby Twoje włosy zachowały świeżość i piękny wygląd!

 

 

Czego włosy nie lubią zimą?

pielegnacja-wlosow-zima-cz1-czego-wlosy-nie-lubia

 Źródło: Pixabay.com    

  1. Mróz, śnieg i wiatr

Niska temperatura i wysoka wilgotność sprawiają, że włosy stają się suche i matowe. Dodatkowo, chłód sprawia, że gruczoły łojowe pracują zdecydowanie wolniej, przez co wydzielają mniejszą ilość sebum a to z kolei pozbawia włosy naturalnej ochronnej warstwy tłuszczu. Mróz powoduje również zwężanie się naczynek krwionośnych, przez co do mieszków włosowych dociera mniej składników odżywczych. Skutkuje to osłabieniem włosów i może powodować ich nadmierne wypadanie.

 

  

  1. Czapka

Źle dobrana czapka może sprawiać, że włosy stają się oklapnięte, elektryzują się i szybciej przetłuszczają. Nie oznacza to jednak, że chodzenie bez czapki jest dla włosów korzystniejsze. Zbyt ciasna czapka nie przepuszcza powietrza, często przegrzewa włosy i sprzyja rozwojowi grzybów na skórze głowy, co może przyczynić się do powstawaniu łupieżu. Jeśli posiadasz czapkę ze sztucznego materiału – szybko się jej pozbądź!  Naturalne materiały, takie jak bawełna czy wełna, elektryzują włosy znacznie mniej a dodatkowo przepuszczają znacznie większą ilość powietrza.

pielegnacja-wlosow-zima-cz1-czego-wlosy-nie-lubia-czapkaŹródło: Pixabay.com

 

 

  1. Zmiana temperatury

Zimą wejście z mrozu do ogrzanego pomieszczenia to norma. Zdecydowanie nie służy to włosom. Gruczoły łojowe skóry głowy produkują przez to większą ilość sebum, przez co włosy mają skłonność do szybszego przetłuszczania się. Niezwykle ważne w takim przypadku jest, aby zabezpieczać włosy przed nagłymi i diametralnymi zmianami temperatury. Odpowiednia czapka, przepuszczająca dostateczną ilość powietrza, może wystarczyć, aby w przyszłości uniknąć nadmiernie przetłuszczonych włosów.

 

  1. Suszarka i stylizacja na gorąco

Suszarka stanowi zagrożenie dla włosów nie tylko zimą. Stylizacja na gorąco mocno wysusza włosy, otwiera łuski włosowe i powoduje elektryzowanie się. Dlatego jeśli tylko to możliwe pozwól włosom po umyciu naturalnie wyschnąć. Nie zawsze jest jednak na to czas. Jeśli już musisz używać suszarki, kup taką, która posiada chłodny nawiew i system jonizujący Warto używać również sprayów do ochrony termicznej – skutecznie zabezpieczą włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

 

Nie ma jednej skutecznej metody na całkowite pozbycie się negatywnych czynników decydujących o wyglądzie i kondycji włosów. Ale spokojnie! W kolejnej części artykułu poznasz sposoby, dzięki którym Twoja fryzura nawet w okresie zimowym będzie wyglądać zdumiewająco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Dla wszystkich zamówień od 149 zł!

14 dni na zwrot

Masz aż 14 dni na zwrot zamówienia!

Oryginalne produkty

W naszym sklepie kupisz tylko oryginalne produkty.

Bezpieczne transakcje

Bezpieczeństwo transakcji zapewnia paynow.