Serum do włosów

Filtruj produkty

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Serum do włosów – dlaczego warto spróbować?
Serum na włosy to kosmetyk, który posiada zarówno właściwości pielęgnacyjne, jak i świetnie nadaje się do stylizacji. To wielofunkcyjny produkt, który posiada właściwości wygładzające, nawilżające i definiujące włosy. Najlepsze serum do włosów często posiada także dodatkowe funkcje ochronne. Powinnaś mieć go w swojej łazience, jeśli cenisz sobie gładkie i wzmocnione pasma pełne blasku.

W zawartości serum do włosów znajduje się wysoka dawka skoncentrowanych składników odżywczych, które już w niewielkich dawkach skutecznie oddziałują na włosy. Często są to produkty bogate w silikony, które chronią, wygładzają i naprawiają uszkodzenia, jednak nie brakuje także kosmetyków z naturalnymi olejkami i substancjami pochodzenia roślinnego. Zwykle serum występuje w formie olejku, niekiedy dostępne jest także jako żel czy krem.

Jak wybrać dobre serum do włosów?
Serum do włosów powinnaś dopasować do rodzaju swoich włosów i oczekiwanych rezultatów. Najczęściej stosowanym serum jest serum na zniszczone końcówki, które aplikowane na rozdwojone końce scala je i zapobiega dalszym zniszczeniom. Popularnym kosmetykiem jest także serum wygładzające do włosów, które eliminuje wszystkie niesforne kosmyki i nadaje włosom wyjątkową gładkość.

Serum to też kosmetyk, dzięki któremu włosy mogą zyskać ochronę. Stylizacja na ciepło nie może odbyć się bez serum do prostowania włosów. Otacza ono włosy ochronną warstwą, dzięki której ciepło suszarki i prostownicy nie jest tak szkodliwe. Jeśli z kolei posiadasz suche włosy, więcej blasku i nawilżenia zyskają one przy pomocy serum do włosów suchych. Jego zastosowanie sprawi, że Twoje włosy będą nie do poznania – miękkie, zdrowe i błyszczące.

Serum do włosów – porady dotyczące stosowania
Stosowanie serum do włosów powinno być bardzo oszczędne. Silnie skoncentrowany kosmetyk w nadmiarze może przetłuszczać włosy. Wystarczy dosłownie kilka kropli. Rozetrzyj je w dłoniach i delikatnie wetrzyj we włosy. Szczególnej ostrożności wymaga serum nawilżające do włosów, z którym łatwo można przesadzić. Dosłownie kropla będzie wystarczająca. Serum na końcówki włosów nakładaj natomiast na same końce.

Najlepszym momentem na aplikację serum do włosów jest moment przed stylizacją. Wtedy osiągniesz najlepszy efekt – o ile producent nie zalecił inaczej. Aplikacja powinna zostać wykonana na suche lub jeszcze nieco wilgotne włosy. Kosmetyk zadziała wówczas lepiej także na falowane włosy – serum do włosów kręconych pozwoli zdyscyplinować jeszcze wilgotne włosy i sprawi, że będą podatne na dalsze układanie.