Balsamy do włosów

Filtruj produkty

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Balsam do włosów – produkt idealny
Czym jest balsam do włosów? Produkt ten jest kosmetykiem pośrednim między odżywką a maską do włosów. Nie tylko działa on na powierzchnię włosa jak odżywka, ale wnika też w jego strukturę od wewnątrz jak maska. Balsam na włosy pełni kilka funkcji. Może zarówno działać regeneracyjnie na Twoje pasma i nawilżać je, jak i skutecznie wygładzać. Efekty stosowania balsamu, podobnie jak w przypadku maski, są widoczne stosunkowo szybko i utrzymują się na długo.

Balsam do włosów może występować jako produkt bez spłukiwania oraz do spłukiwania. Kosmetyki bez spłukiwania powinnaś stosować w niewielkich ilościach, ponieważ mogą być one obciążające szczególnie dla cienkich włosów. Balsamy do spłukiwania powinnaś natomiast aplikować podobnie jak maskę. Zawsze jednak kosmetyk powinien być perfekcyjnie dobrany do rodzaju włosów.

Jak wybrać dobry balsam do włosów?
Balsam na włosy wybierz w podobny sposób jak inne kosmetyki pielęgnacyjne – zgodnie z potrzebami. Balsam wygładzający do włosów sprawdzi się jeśli masz szorstkie i rozdwojone włosy, to również produkt idealny do włosów suchych. Balsam na włosy jest też dobrym rozwiązaniem analogicznym do maski, jeśli jesteś posiadaczką włosów zniszczonych. Ten kosmetyki to prawdziwa bomba witaminowa i dzięki jego zawartości pasma bardzo szybko odzyskają kondycję.

Z kolei balsam do prostowania włosów znacząco przyśpieszy codzienną stylizację. Aktywowany ciepłem produkt ochroni Twoje włosy przed uszkodzeniami, ale również zagwarantuje długotrwały efekt. Kosmetyk tego typu jest też doskonałym wsparciem dla pasm kręconych. Balsam do włosów kręconych ujarzmi i zdyscyplinuje Twoje niesforne kędziorki, doskonale je podkreślając. Jeśli masz kręcone włosy, przetestuj balsam – znacząco skróci on stylizację i zapewni naturalny efekt.

Balsam do włosów – porady
Balsam na włosy na pewno powinnaś mieć w swojej kosmetyczce. W konsystencji jest rzadszy od maski, a wersję bez spłukiwania również powinnaś pozostawić na włosach dla optymalnego efektu. Najlepiej wybrać czas rekomendowany przez producenta i dostosowany do potrzeb włosów. Balsam bez spłukiwania powinnaś nakładać w objętości nie większej niż orzech laskowy do półdługich włosów. Taka ilość wystarczy, by odżywić całe włosy, ale nadmiernie ich nie obciążyć.

Korzystając z balsamu do włosów musisz pamiętać, że dla najlepszego efektu pielęgnacyjnego najlepiej stosować go zamiennie z innymi kosmetykami. Nakładane na zmianę odżywki, maski i balsamu, najlepiej z jednej linii pielęgnacyjnej sprawią, że z każdym zabiegiem Twoje pasma będą otrzymywać to, co najlepsze. Taka kompleksowa pielęgnacja jest szczególnie polecana dla każdego typu włosów.