Maski do włosów

Filtruj produkty

Wyświetlanie wszystkich wyników: 36

Wyświetlanie wszystkich wyników: 36

Maska do włosów, którą pokochasz
Odpowiednia maska do włosów to jeden z podstawowych produktów do pielęgnacji włosów. Jest ona doskonałym uzupełnieniem szamponu i odżywki dopasowanych do rodzaju włosów. Maski do włosów pełnią funkcję odżywczą i pielęgnacyjną w jeszcze bardziej intensywny sposób. Charakteryzują się wyższym stężeniem substancji wspomagających włosy niż inne produkty pielęgnacyjne. Szczególna dla masek do włosów jest również wyjątkowa formuła.

Maska na włosy nie działa tylko na powierzchnię Twoich włosów, ale wspiera je od wewnątrz, przekazując koktajl substancji odżywczych pod łuski włosa. Takie działanie i bardziej skoncentrowany skład maski powoduje, że efekty jej aplikacji możesz zauważyć już po jej pierwszym użyciu. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniego wyboru. Maska nawilżająca do włosów, a może maska do włosów zniszczonych? Zazwyczaj maska to kosmetyk, który doskonale działa na włosy i często chroni uszkodzone pasma od radykalnego cięcia. Wybierz idealną maskę i ciesz się lśniącymi, zdrowymi włosami!

Jak wybrać dobrą maskę do włosów
Podobnie jak w przypadku innych produktów pielęgnacyjnych, także najlepsza maska do włosów powinna być dopasowana do rodzaju Twoich pasm. Maska do włosów suchych na pewno powinna być skoncentrowana na nawilżaniu, a taka do włosów cienkich powinna bazować na lżejszej, mniej obciążającej formule. Maska regenerująca do włosów będzie posiadała inne składniki odżywcze niż maska przygotowana do pasm farbowanych, na których chcesz utrzymać kolor jak najdłużej. Wystarczy postawić na maskę zbliżoną do tego, czego wymagają Twoje pasma.

Dobra maska do włosów to idealne uzupełnienie pielęgnacji Twoich włosów podczas mycia. Rekomendowanym rozwiązaniem jest sięganie po maskę z tej samej linii co szampon i odżywka. Wówczas dostarczasz swoim włosom idealnej dawki składników odżywczych i cała linia pielęgnacyjna działa efektywniej. Wypróbuj więc maskę do włosów jako sposób na wieczorny relaks. Nałożona na umyte ulubionym szamponem pasma musi pozostać na włosach, co daje Ci chwilę oddechu i odpoczynku na koniec dnia. Relaks i pielęgnacja jednocześnie? Dlaczego nie!

Maska do włosów – rady, z których musisz skorzystać
Najlepszy efekt w stosowaniu maski uzyskasz, jeśli pozostawisz ją na włosach przez kilkanaście minut i dodatkowo zapewnisz ciepło, owijając głowę ręcznikiem. Ogrzane pasma domkną swoje łuski i odżywcze składniki wnikną głębiej. Pamiętaj jednak, by zapoznać się z zaleceniami producenta – maseczka na włosy dzięki szybkiemu wnikaniu drogocennych składników może być za ciężka do cienkich czy przetłuszczających się włosów. Wówczas należy trzymać ją na włosach krócej. Niezależnie jednak od czasu stosowania maski, zawsze musisz pamiętać o jej dokładnym spłukaniu. Mocno skoncentrowane składniki pozostające na włosach po kuracji mogą sprawić, że Twoje włosy będą przyklapnięte i ciężkie.

Mocno skoncentrowaną maskę powinnaś nakładać na pasma raz lub dwa razy w tygodniu aby nie „przedobrzyć” z pielęgnacją. W tym przypadku także koniecznie zapoznaj się z rekomendacjami producenta. Niezbędna będzie także obserwacja pasm po spłukaniu produktu. Jeśli zauważysz, że pasma są zbyt nawilżone i szybko tracą świeżość, lepiej stosować maskę rzadziej, by rezultat jej stosowania był optymalny. Maska do włosów to doskonała recepta na piękne włosy, ale powinnaś stosować ją umiejętnie.