Koszyk

Masz pytania? tel. +48 22 642 14 14

Darmowa dostawa dla zamówień od 149 zł!

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń +48 22 642 14 14

Social media

7 KROKÓW JAK POPRAWNIE MYĆ WŁOSY I SKÓRĘ GŁOWY

Co może być trudnego w umyciu włosów? Na pozór prosta czynność, której nie da się wykonać źle, ale może okazać się bardzo skomplikowana. Złe mycie skóry głowy i włosów lub stosowanie nieodpowiedniego szamponu, może spowodować, że zamiast poprawić kondycje swoich włosów, dodatkowo im zaszkodzisz. Celem stosowania szamponu do włosów, oprócz ich odświeżenia i zmycia pozostałości po produktach do stylizacji, jest konkretny efekt, który chcesz uzyskać stosując dany szampon. Niestety, nie uda ci się go zauważyć, jeśli będziesz stosować produkt niepoprawnie lub który nie jest przeznaczony do twoich włosów. Bardzo często zdarzają się pomyłki i błędy przy stosowaniu szamponu, przez co nie tylko nie uzyskasz oczekiwanego efektu, ale wręcz zaszkodzisz swoim włosom. Brzmi znajomo? Sprawdź nasze 7 kroków, co musisz zrobić, aby poprawnie umyć włosy i skórę głowy!

KROK 1

Od czego zacząć? Od dobrze dobranego szamponu, który jest przeznaczony do twojego rodzaju włosów! Niezależnie od tego czy twoje włosy są suche, potrzebują wzmocnienia czy nawilżenia – koniecznie wybierz taki szampon, który jest dedykowany właśnie do nich. Inaczej, może się okazać, że szampon przyniesie więcej szkody niż pożytku.

KROK 2

Namocz dokładnie włosy i nie wyżymaj ich. Szampon potrzebuje dużej ilości wody, aby mógł się zapienić i dobrze rozprowadzić.

KROK 3

Nie używaj zbyt dużej ilości szamponu! To że nałożysz na głowę 1/3 butelki szamponu nie sprawi, że twoje włosy nagle staną się zdrowe i błyszczące. Lepiej, abyś umyła włosy dwa razy mniejszą ilością szamponu niż raz ze zbyt dużą. A więc jaka ilość jest odpowiednia? Taka, którą będziesz mogła swobodnie pokryć skórę i włosy pianą. Najlepiej jeśli zaczniesz od małej ilości szamponu i gdy zobaczysz, że głowa i włosy nie są w całości pokryte pianą, dołóż jeszcze trochę. Optymalna ilość to mniej więcej wielkość 1 lub 2 ziarenek fasoli.

KROK 4

Nie wylewaj szamponu bezpośrednio na głowę. Nałóż wspomnianą wyżej ilość szamponu na dłoń i delikatnie rozsmaruj go w rękach. Dzięki temu szampon delikatnie się rozrzedzi i zacznie się pienić.

KROK 5

Nanieś szampon na skórę głowy, nie na włosy i zacznij delikatnie masować miejsce aplikacji. Masuj delikatnymi, kulistymi ruchami, zaczynając od czoła, aż do karku. Nie staraj się drapać skóry ani mocno jej trzeć, to nie sprawi, że lepiej umyjesz głowę. Następnie wytworzoną pianę nanieś na włosy. Przeciągnij ją aż do końców, delikatnie głaszcząc włosy od nasady aż po końce. (Może zdarzyć się, że przy pierwszym myciu szampon będzie słabo się pienił. Może być to spowodowane mocnym przetłuszczeniem skóry lub silnym jej zabrudzeniem. W tej sytuacji spłucz szampon i nałóż go jeszcze raz, powtarzając całą procedurę).

KROK 6

Dokładnie spłucz szampon i pianę z włosów i głowy. Zacznij od skóry i nasady włosów. Polewaj bieżącą wodą i delikatnie masuj, aby usunąć całą pianę. Następnie skup się na poszczególnych pasmach włosów i na nie kieruj strumień wody. Po spłukaniu piany, upewnij się, że nigdzie jej nie ma. Jest to bardzo ważne, ponieważ jej pozostałości mogą wywołać podrażnienie skóry, przesuszyć końcówki lub spowodować łupież. Po wypłukaniu z piany, stopniowo ochładzaj strumień wody, aby w końcowym etapie była już chłodna (ale nie zimna!).

KROK 7

Zbierz nadmiar wody, delikatnie wyżymając włosy i owiń je ręcznikiem. Jednak nie zawiązuj ręcznika, a tym bardziej nie pocieraj nim włosów! Włosy nie lubią szarpania i tarcia. Takie działanie może spowodować, że naruszysz ich strukturę, przez co później mogą być zniszczone.

Jeśli do tej pory robiłaś coś nie tak, to po przeczytaniu tego artykułu już wiesz, jak poprawnie umyć głowę i sprawić, aby twoje włosy były zawsze piękne i przede wszystkim zdrowe! Przyznaj się, zdarzyło ci się robić coś niepoprawnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Dla wszystkich zamówień od 149 zł!

14 dni na zwrot

Masz aż 14 dni na zwrot zamówienia!

Oryginalne produkty

W naszym sklepie kupisz tylko oryginalne produkty.

Bezpieczne transakcje

Bezpieczeństwo transakcji zapewnia paynow.