Stwórz profesjonalny salon fryzjerski w swoim domu

Twórz w domu niepowtarzalne i oryginalne fryzury. Za pomocą lokówki możesz stworzyć niezliczoną ilość ciekawych fryzur i urozmaicić swój codzienny wygląd. Jeżeli marzy Ci się szybka zmiana fryzury to lokówka do włosów jest właśnie dla Ciebie!

Rodzaje lokówek do włosów:

Stojąc przed wyborem lokówki do włosów musisz zwrócić uwagę na jej rodzaj. Wśród naszej oferty znajdziesz następujące rodzaje lokówek:

Lokówka klasyczna

Najlepiej wszystkim znana lokówka z wałkiem o średnicy od 15 do 30 mm z klipsem z boku, który służy do przytrzymania pasma włosów. Im większa średnica wałka, tym luźniejsze uzyskamy loki i fale. Jej największą zaletą jest to, że możesz dzięki niej uzyskać loki i fale o różnym kształcie i wielkości. Wszystko zależy od sposobu w jaki nawiniesz włosy: od końcówek po włosy u nasady, od nasady po końcówki, trzymając lokówkę pod skosem lub pionowo, zakręcając w stronę głowy lub twarzy.

Przykładowe lokówki klasyczne z naszej oferty to Paul Mitchell Neuro Curl i Paul Mitchell Express Ion Curl. Posiadają cylinder o średnicy 2,5 cm. Posiadają mocny klips, który przytrzymuje włosy przy stylizacji. Obie posiadają cyfrową regulację temperatury.

Lokówka stożkowa

Lokówka posiada charakterystyczny walec w kształcie stożka, dzięki czemu możesz tworzyć z nią zarówno luźne loki, jak i mocno skręcone. Zawijając włosy po całej długości wałka możesz osiągnąć piękne, charakterystyczne loki, które są grubsze u nasady i drobniejsze na końcach. Taka lokówka nie posiada klipsa, dlatego, aby zakręcić włosy, musisz przytrzymać je za końcówki. Pamiętaj, aby uważać na gorący wałek i nie dotykać go dłońmi.

W naszej ofercie znajdziesz 3 prostownice stożkowe: Paul Mitchell Neuro Unclipped Small Styling Cone, nieco większą wersję Unclipped Styling Cone i Unclipped Styling Rod. Wszystkie te lokówki mają nienagrzewające się zakończenia, elektroniczne programator temperatury, grzałkę State of the art., która nagrzewa się do temperatury 230 stopni w ciągu 30 sekund i zewnętrzny wyświetlacz LCD. Dodatkowo do zestawu dołączona jest trójpalczastą rękawiczkę chroniącą przed oparzeniem. Pierwsza z nich posiada cylinder o średnicy 1,9 cm. Stworzysz dzięki niej perfekcyjne spirale i loki. Jej większa wersja posiada stożek wielkości 3,17 cm. Wykonany jest on z wysokiej jakości tytanu IsoTherm, który zapewnia szybsze i skuteczniejsze rozprowadzanie ciepła. Ostatnia z nich posiada standardową wielkość cylindra – 2,5 cm, posiada automatyczny wyłącznik i kabel o długości 2,7 m.

Jak właściwie używać lokówki do włosów?

Jeśli wybrałaś już swoją lokówkę do włosów, musisz dokładnie wiedzieć, jak jej używać i jak tworzyć piękne loki i fale. Warto na wstępie dokładnie przeczytać instrukcję obsługi, aby nie narazić się na uszkodzenie sprzętu lub co gorsza - włosów. Zanim weźmiesz do ręki swoją lokówkę, pamiętaj, że używa się jej wyłącznie na suchych włosach. Spotkaliśmy się z wieloma opiniami fryzjerów, że najlepiej kręci się włosy, które zostały umyte poprzedniego dnia. Na świeżo umytych włosach nie zawsze da się uzyskać oczekiwany efekt. Nikt jednak nie zna Twoich włosów lepiej, niż Ty, dlatego decyzję o tym, kiedy umyć włosy, zostawiamy Tobie.

Nie bój się przed kręceniem włosów wspomóc się kosmetykami do włosów. Przed każdym użyciem sprzętu do stylizacji na gorąco świetnie sprawdzają się spraye termoochronne. Spraye te tworzą barierę ochronną między źródłem ciepła a włosami. Produkty tego typu, które możemy polecić z naszej oferty to Joico IronClad i Paul Mitchell Heat Seal. Nie bój się również stosować pianki do włosów czy kremu do loków. Pianka sprawi, że loki będą trwałe i solidne. Krem natomiast pozwoli je zdefiniować, utrwalić i ochronić.

Jeśli zdecydowałaś się na dodatkową ochronę, dobrze wysusz włosy, aby przed kręceniem były w 100% suche. Inaczej możesz narazić swoje włosy na spalenie. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, przystąp do kręcenia. Aby właściwie je podkręcić owijaj pasma włosów wokół cylindra lokówki na całej jego długości, aby ciepło rozeszło się równomiernie po włosach. Staraj się robić to energicznie i szybko. Niech włosy nie otrzymują więcej ciepła niż jest to potrzebne, unikniesz wtedy mikrouszkodzeń i wysuszenia.

Jakich błędów należy unikać?

  • Nigdy nie używaj lokówki zaraz po umyciu włosów. Jeśli lokujesz je bezpośrednio po myciu, upewnij się, że są w 100% suche. Zalecamy, aby kręcić włosy umyte dzień wcześniej.
  • Nie przytrzymuj pasma włosów zbyt długo na cylindrze lokówki. Może spowodować to ich uszkodzenie lub nawet spalenie. Dodatkowo mogą się ekstremalnie wysuszyć.
  • Zwróć szczególną uwagę, aby włosy były równomiernie rozłożone na cylindrze lokówki. Efekt podkręcenia będzie trwalszy i unikniesz dzięki temu mikrouszkodzeń.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium