6 NAJMODNIEJSZY FRYZUR, KTÓRE BĘDĄ HITEM W 2019 ROKU!

Choć rok ledwie się rozpoczął, już teraz wiemy, jakie fryzury będą hitem tego roku! Niektóre z nich są już na topie od dłuższego czasu, ale pojawi się kilka nowości – np. wet look czy warkoczyki. Dowiedz się komu pasują takie uczesania. Bez względu na typ Twojej urody i rodzaj włosów, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Pixie (krótkie włosy)

Obecnie to jedna z najpopularniejszych długości włosów. Minęły już czasy, że krótkie włosy kojarzy się z typową chłopaczycą. Wręcz przeciwnie! Kojarzą się z nowoczesnymi, pełnymi seksapilu kobietami, które wiedzą, czego chcą w życiu! Krótkie włosy są w stanie odmłodzić lepiej niż niejeden zabieg kosmetyczny. Jeżeli wolisz siebie w krótkich włosach i chcesz wyglądać modnie, postaw na fryzurę pixie z dłuższą grzywką. Wygląda niezobowiązująco i swobodnie, a co najważniejsze ich stylizacja trwa kilka chwil. Są jednak pewne minusy – włosy muszą mieć odpowiednią długość i wymaga częstych wizyt u fryzjera.

Bob

Bob to jedna z najmodniejszych fryzur ostatnich lat i to, przynajmniej w 2019 roku, się nie zmieni. To kobiece cięcie, w którym włosy sięgają mniej więcej do brody. Co w tej fryzurze jest najlepszego? To, że pasuje każdej kobiecie! Nie ma znaczenia jaki rodzaj włosów posiadasz – cienkie czy grube, odpowiednie strzyżenie poradzi sobie ze wszystkim. Obecnie najpopularniejsze wersje boba to bob blunt i bob z grzywką. Jak układać boba? Jeśli suszysz włosy bez użycia szczotki – nadasz fryzurze swobodnego i niedbałego kształtu. Jeśli zależy Ci na eleganckim wykończeniu poratuj się stylizacyjnymi gadżetami i kosmetykami. Minusy boba? Właściwie jeden – ciężko Ci będzie je związać gumką.

Warkocze

Podobnie jak w przypadku boba, warkocze nadal są w modzie! Większe pole do popisu będą mieć właścicielki długich włosów, ale wcale nie oznacza to, że są one zarezerwowane tylko dla nich! W poprzednich sezonach były raczej atrybutem niepoprawnej romantyczki – ale tego roku warkocze zyskają mega moc! Wszystkie chwyty dozwolone – będziemy pleść ich zdecydowanie więcej. Możesz zapleść kilka mniejszych warkoczyków, następnie zrobić z nich jeden duży warkocz, możesz opleść w nie apaszkę albo ozdobić je gumkami czy spinkami. Obecnie najmodniejszy jest waterfall braid – to rodzaj luźnego warkocza, z którego kaskadowo część włosów opada w dół, przypominając wyglądem wodospad.

Naturalne fale

Naturalność jest na czasie! Lekko podkręcone, potargane włosy będą w tym roku w modzie! Możesz je delikatnie zakręcić na lokówce, a potem roztrzepać i spryskać lakierem. Świetnie sprawdzi się tu lakier JOICO Structure Beach z formułą z soli morskiej, która uwydatnia strukturę i pozwala uzyskać zmierzwioną fryzurę. Jeśli chcesz dodatkowo dodać włosom objętości – użyj suchego szamponu, który nie obciąży włosów. Jeśli jesteś posiadaczką naturalnie pofalowanych włosów to zdecydowanie Ci zazdrościmy. Takim włosom wystarczy jedynie lekka stylizacja i fryzura gotowa!

Wet look

Wet look, czyli fryzura, która wygląda jakby była mokra. Tak jak warkocze czy bob, również ona modna jest już od paru sezonów, ale podobnie jak dwie pozostałe, ewoluowała. Wcześniejsze wersje weet look zakładały nakładanie dużej ilości żelu i nabłyszczającego spreju tylko u nasady. Obecny trend polega na nałożeniu tych kosmetyków na całej długości włosów. Dzięki temu Twoja fryzura będzie sprawiała wrażenie, jakby dopiero co złapała Cię porządna ulewa. Jeśli masz wysokie czoło, nie zaczesuj włosów do góry. Zdecydowanie lepiej w tym przypadku sprawdzi się przedziałek na boku.

Kwiaty we włosach

Florystyczne akcenty we włosach będą w tym roku bardzo modne. I im większe kwiaty upniesz, tym lepiej! Ze względu na sezonowość kwiatów, najbardziej modne będą w okresie wiosenno-letnim. Masz do wyboru pojedyncze duże kwiaty, wianki lub inne ozdoby. We włosy możesz wpiąć również sztuczne kwiatki.