10 PORAD CO ROBIĆ, ABY MIEĆ PIĘKNE WŁOSY

Każda z nas marzy o zdrowych i pełnych blasku włosach. Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja i troska – pasma odwdzięczą się nam pięknym i zdrowym wyglądem!

Regularnie je nawilżaj

Nie dopuść, by włosy się przesuszyły. Będą się łamały, staną się trudne w stylizacji i matowe. Zatroszcz się o ich nawilżenie, zależnie do ich rodzaju – pasma przetłuszczające się potrzebują go rzadziej niż te zniszczone po zabiegach chemicznych.

Podcinaj je co 4-6 tygodni

Regularne podcinanie końcówek doda mocy włosom – będą szybciej rosły i odżyją. Będą również wyglądały zdrowiej – zniszczone koncówki nie sprawią, że będą się prezentować niechlujnie.

Zabiegi typu: farbowanie ,rozjaśnianie, trwała – rób je nie częściej niż co 4-6 tygodni

Unikaj zabiegów chemicznych na własną rękę – farby i rozjaśniacze drogeryjne nie są dobrym pomysłem – często mogą spowodować więcej szkód niż pożytku, zwłaszcza w rękach niedoświadczonej osoby. Zawsze korzystaj z usług profesjonalisty – i podczas koloryzacji, rozjaśniania czy robienia trwałej.

Unikaj jednoczesnego farbowania i rozjaśniania włosów z ich prostowaniem lub trwałą

Nie męcz swoich włosów. Jednocześnie wykonywane zabiegi chemiczne oraz termiczne mogą mieć na nie fatalny wpływ. Lepiej zrobić sobie kilkutygodniową przerwę między zabiegami – na pewno pasma będą nam za to wdzięczne.

Gdy używasz kosmetyków do stylizacji myj często włosy, by je usunąć

Pamiętaj o usuwaniu produktów do stylizacji – pianki czy żele obciążają włosy i nie pozwalają im na normalne funkcjonowanie. Po ich zastosowaniu umyj włosy, by odzyskały siły.

Odżywkę nanoś na włosy lekko osuszone ręcznikiem i dokładnie rozprowadzaj ją na całej długości włosa

Przed zastosowaniem odżywki użyj ręcznika i odrobinę osusz włosy. Pamiętaj o równomiernym rozprowadzeniu kosmetyku – możesz użyć do tego szerokiego grzebienia.

Po odsączeniu włosów susz je bez użycia suszarki

Jeśli tylko masz na to czas, staraj się unikać suszenia włosów suszarką. Pozwól im wyschnąć samoczynnie – dzięki temu nie będą się tak szybko niszczyć. Kiedy jednak musisz wystylizować pasma, używaj wyłącznie sprzętu dobrej jakości.

Nie zapominaj o codziennym szczotkowaniu, podczas którego usuniesz resztki zanieczyszczeń, lakieru, żelu

Koniecznie szczotkuj pasma codziennie – nie tylko będą dzięki temu dobrze wyglądały, ale także usuniesz z nich zanieczyszczenia i pozostałości kosmetyków.

Modelując fryzurę, nie naciągaj włosów

Nie obciążaj włosów podczas modelowania – zbytnie rwanie i naciąganie kosmyków nie wyjdzie im na dobre.

Unikaj mocnego ściągania włosów w koński ogon, mocno zamotana gumka może je uszkodzić

Spinając włosy, wybierz odpowiednie akcesoria – zbyt mocna gumka do włosów nie jest dobrym pomysłem.